خواننده‌ی عامه پسند می‌خواهد عامه پسندتر شود!


2afm - tamashagaran

۲۷ اردیبهشت، هفته نامه‌ی «تماشاگران امروز» مصاحبه‌ای را از آرمین 2AFM پیرامون موضوع مجاز شدن وی منتشر کرد و این مصاحبه را به عنوان برجسته‌ترین مطلب این هفته‌ی خود بر روی صفحه‌ی اول خود چاپ کرد.

آرمین 2AFM که چند سالی است با پخش آهنگ‌هایی با موضوع خیانت عشقی به محبویت رسیده است و این روال را پیش گرفته است، بعد از اقدام امیر تتلو برای مجاز شدن به فکر گرفتن مجوز برای آثارش افتاده است. وی اولین اقدام و اعلام خود را با مصاحبه‌ای نسبتا طولانی در هفته نامه‌ی مذکور نشان داده است.

شاید مجوز گرفتن برای کسانی چون 2AFM و تتلو که بیشتر آهنگ‌هایشان را بر حسب علایق عامه‌ی مردم متمرکز کرده اند مطلوب باشد اما قطعا برای پرچم داران اصلی موسیقی هیپ هاپ فارسی اینگونه نخواهد بود و کار کردن در چارچوب قوانین حال حاضر ایران نشدنی است.

شما می‌توانید قسمتی از این مصاحبه را مطالعه کنید.

تماشاگران امروز: سر وقت رسید. قول داده بود ساعت ۹ شب به دفتر تماشاگران بیاید. دو سه دقیقه هم زودتر رسید. چند روز پیش که برای اولین‌بار با او تماس گرفته بودیم، مدتی را زمان خواست تا فکرهایش را بکند. بعد از یکی دو روز تماس گرفت و پرسید: «من اگر مصاحبه کنم، واقعا شما می‌توانید چاپش کنید؟» بعد از آن مکالمه باز هم وقت خواست. با چند نفری مشورت کرد و بالاخره جواب نهایی را داد. به دفترمان آمد، گرم و صمیمی حرف زد. البته نگران بود. ابتدای مصاحبه با هر سر‌وصدایی که بیرون از فضای دفتر شنیده می‌شد، نگران‌تر می‌شد. اما هر چه گذشت آرام‌تر شد. از میانه مصاحبه دیگر آنقدر ریلکس شد که یک سیب سرخ پوست کند و خورد. آرمین زارعی متولد ۶۵ است. تمام زندگی‌اش را به پای موسیقی گذاشته است ولی کسی او را به نام واقعی‌اش نمی‌شناسد. 2AFM حالا دیگر یکی از ستاره‌های سرشناس موسیقی زیرزمینی ایران است، چهره‌ای که می‌گوید  می‌خواهد از زیر‌زمین بیرون بیاید و به صورت رسمی و با مجوز کارهایش را منتشر کند. این اولین گفت‌و‌گویی مطبوعاتی آرمین است؛ گفت‌و‌گویی که آرمین تیتر تکان‌دهنده‌ای به ما داده است: «دیگر خسته شده‌ام، می‌خواهم مجاز کار کنم».

  تماشاگران امروز: آرمين زارعي بچه شرق تهران؛ وبلاگ‌ها درباره تو اينطوري نوشته‌اند. تکذيب که نمي‌کني؟

(مي‌خندد) برخي از اطلاعات‌ درست است اما فقط يکسري. متولد  بچه قلب تهران  هستم‌.

 تماشاگران امروز: چند سال است که به صورت جدي خوانندگي مي‌کني؟

به طور جدي بر‌مي‌گردد به ۱۰ سال پيش؛ دوره‌اي که در دبيرستان درس مي‌خواندم‌.

 تماشاگران امروز : چه شد که اصلا گفتي دور هم جمع شويم و بخوانيم‌؟

آن زمان با چهارتا از دوستان دبيرستانم در استوديو خانگي کار مي‌کرديم، البته همه چيزش خانگي بود!

 تماشاگران امروز: در چه حدي تجهيزات داشتيد؟

معمولي بود شايد هم به نوعي زير‌خط فقر‌، در خانه کار مي‌کرديم و دور هم جمع مي‌شديم و مي‌نوشتيم و مي‌خوانديم‌؛ چه روزهايي بود.

 تماشاگران امروز: يعني با اين امکانات زير خط فقر،‌آهنگسازی هم میکرديد؟

نه‌زياد. آن‌روزها ما فقط کارهاي خارجي را بر مي‌داشتيم و روي آن ترانه‌هاي ايراني مي‌نوشتيم و مي‌خوانديم. روي همان بيت‌ها و آهنگ‌هايي که مي‌شنيدم مي‌خوانديم‌ نه چيز بيشتر نه چيز کمتر، حرفه‌اي کار نمي‌کرديم‌.

تماشاگران امروز:  با «رضايا» در همان دوره‌ آشنا شدی؟

بعد از دوره خانگي خواندن گفتيم برويم استوديو و کار ضبط کنيم. پيش از آن من و رضا يکديگر را در خزر‌شهر ديده بوديم بعد هم به صورت کاملا اتفاقي همديگر را‌ در يک‌ استوديو ديديم‌. همه‌چيز برايمان جنبه سرگرمي داشت‌. در آن سال‌ها‌ فکر خيلي چيز‌ها را نمي‌کرديم‌. اينکه بخواهيم تيم شويم و بخوانيم يا اصلا شبيه چه کسي بخوانيم فقط خيلي شر‌و‌شور بوديم و هيجان و خوانندگي را دوست داشتيم.‌ رضايا آهنگ ناز‌گل را برايم گذاشت و گفت بيا روي اين آهنگ بخوان‌، آهنگ را شنيدم و دوست داشتم و گفتم مي‌خوانم‌.

تماشاگران امروز:  همه رپ‌خوان‌‌ها همين را مي‌گويند:« همديگر را اتفاقي  در خزرشهر ديديم و شروع به کار با هم کرديم»، چرا اينقدر رپ‌خوان‌ها، همديگر را در خزرشهر مي‌بينند؟

نه، آن روزها فقط يک استوديو بود که همه رپ‌خوان‌ها آنجا مي‌رفتند و کار مي‌ساختند‌. اصلا مگر چند رپ‌خوان داشتيم‌؟ به اندازه انگشت‌هاي دست نمي‌شدند‌. استوديويي در محله يوسف‌آباد تهران بود که بيشتر کساني که مي‌خواستند کاري ضبط کنند به آنجا مي‌رفتند. ما هم همديگر را آنجا ديديم‌.

تماشاگران امروز: آن آهنگ باعث شد نام تو سرزبان‌ها بيفتد.

دقيقا هر دو نفر ما از زماني نام‌مان سر زبان‌ها افتاد که با هم کار کرديم‌، همکاري ما ادامه داشت تا‌ به جايي رسيديم که کارمان به حاشيه کشيده شد؛ رضا گفت که مي‌خواهم بروم، بيا برويم از ايران‌، من گفتم نمي‌روم‌، دوست نداشتم از ايران بروم؛ همين شد که از هم جدا شديم .

 تماشاگران امروز: آن روزها هنوز به‌ 2AFM  شهرت پيدا نکرده بودی؟

ببينيد 2AFM  مخفف چهار اسم از دوستان دبيرستاني من بود که سال‌ها پيش با هم کار مي‌کرديم.


شما این هفته نامه را می‌توانید از دکه‌ها و باجه‌های روزنامه فروشی کشور تهیه کنید و یا از طریق وبسایت های فروش آنلاین روزنامه مثل «جار» خرید کنید.

منبع مصاحبه: تماشاگران امروز

نظرت چیه...؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s